Balkan Topic!

Status
Not open for further replies.
gugl prevodilac je katastrofa :D

Damjan yes now i'm in Skopje in one mouth reast from the university! :)
i'm half Serbian and half Macedonian my roots come from Nis

also Zdravo to you :)
 
Last edited:
Ah, I see. :)
I myself am half Macedonian(Dads side) and half Dutch(Mums side). ;)

That is why I live in the Netherlands. But I still visit my family in Macedonia every year. :) My family lives in Ohrid. ;) Probably the best place to be in Macedonia during the summer. :D
 
my situaton it's this Macedonian from(Dads side) and half Serbian from(Mums side).

I live in to Nis in Serbia but when i'm free i come to Skopje i love this town and country same like Serbia! Yeah Ohrid it's nice place and town in the summer i' go with my friends on vacation :)
 
ma neee kaki nema sanse da do toga dogje :D
daj ti donesi nam cebape a ja cu da donesem slivovicu jer mora da se zalije za novu temu :P hahahaha :D :D :D
 
Cuky brate to neznam vi Hrvati i Bosanci ste za to zaduzeni a mi Srbi za rakiju :P :D

:D ubicemo se samo ja i ti :D ostalih doomoljuba nema :D

ko pomaze taj dobice za drugih nema osim ako pomognu oko pecenje cebapa mozemo im dati nesto :P haha :D :D
 
Last edited:
Marinho, lako je dovest kamion ćevapa, ali di ćemo ih ispeć? :D
ma kod mene sve :D nije problem imam 3 roštilja taman možemo praviti odjednom 3 ture po 20 komada :D

Cuky brate to neznam vi Hrvati i Bosanci ste za to zaduzeni a mi Srbi za rakiju :P :D



ko pomaze taj dobice za drugih nema osim ako pomognu oko pecenje cebapa mozemo im dati nesto :P haha :D :D

:D ma dacemo balkancima al ovim ostalim nedamo xD dok ne naprave nešto fino za nas :SMUG:
ev' može da se mijenjamo :D neki španac/englez meni dadne 10 dana ljetovanja u njegovoj državici, a ja njemu ovdje u ljepoti da odmara u prirodi :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom